• SERVIS
 • PRODEJ
 • PRONÁJEM
 • PRAGA
 • 4SR
 • FOTO / VIDEA
 • KARIÉRA
 • O NÁS
 • PRAGA R1R OPĚT V RUKOU JONA OLSSONA

  Tentokrát napříč zasněženým Švédskem až na hranici polárního kruhu!

  Praha 6. 3. 2017 – Pragu R1R, předsériový prototyp českého supersportovního automobilu, si vybral jako nejlepší sportovní auto, kterým kdy jel, známý youtuber a extrémní lyžař Jon Olsson. S Pragovkou se rozhodl absolvovat cestu z dánské Kodaně do švédského Östersundu, zamrzlým jezerům u Äre a zpět do Stockholmu. Jeho doprovod tvořily fascinující vozy jako Mercedes AMG GTS-S přestavěný na GT4, Batmobile nebo Porsche Carrera ze 70. let minulého století!


  Jon Olsson a Praga R1R
  Jon Olsson a Praga R1R

  Koncem minulého roku Jon absolvoval s Pragou R1R cestu z Monaca přes Barcelonu až do jihošpanělské Marbely, kde má svou letní vilu a následně se vydal i na věhlasný okruh Ascari. Po této cestě byl Pragou tak nadšený, že si ji zvolil i jako vozidlo snů na extrémní Snow Tour, která je obdobou Gumball rally. Ani extrémní mrazivé podmínky však český supersport nezastavily a Jon si svou týdenní cestu náramně užil. Aby byla cesta dokonalá, nezapomněl ani na svou typickou kamufláž, která R1R udělala na pohled snad ještě atraktivnější.


  Jon Olsson a Praga R1R
  Jon Olsson a Praga R1R

  Česká Praga je jednou z nejstarších automobilových značek světa (1907) a aktuálně nabízí závodní automobily Praga R1 v různých specifikacích. Tento závodní automobil těží zejména z nízké hmotnosti, špičkové aerodynamicky, vysoké spolehlivosti i nízkých provozních nákladů. Díky celokarbonovému monokoku splňující nejpřísnější kritéria se pyšní i nejvyšší možnou mírou bezpečnosti. Z ryze závodní verze R1 vychází pro silniční provoz homologovaná verze R1R, která se svým 2.0 litrovým turbomotorem o výkonu 380-400 PS a váhou pod 700 kg poráží výkonovými parametry i ty nejdražší hypersporty planety.


  Jon Olsson a Praga R1R
  Jon Olsson a Praga R1R

  Výhradním dealerem a servisním centrem pro země Střední Evropy je pražská společnost AutoTechnologi specializující se kromě servisu vozů Mercedes-Benz a AMG na tzv. customer sports. Její tým např. v sezóně 2015 vyhrál absolutní pořadí prestižní Blancpain GT Series s vozy SLS AMG GT3. Tak jo minulý rok i pro Snow Tour byl zvolen jako doprovodný vůz, v dílnách AutoTechnologi upravený, Mercedes Benz AMG A45 s výkonem 450 PS.


  Jon Olsson a Praga R1R
  Jon Olsson a Praga R1R

  Pro více informací nás neváhejte kontaktovat:


  Štěpán Doležel,

  vedoucí performance centra,

  Tel.: (+420) 776 109 899,

  Mail: stepan.dolezel@technologi.cz